Program

Místní dívčí folk-punková stálice.

Rózinky jsou místní kapela hrající a zpívající autorské písně o všem, co může potkat holku mezi 8 – 13 lety. Tolik jim totiž momentálně je, je jich 10 a s nimi jedna, co jejich věkový průměr výrazně zvyšuje - autorka písní, matka dvou z nich a „teta“ těch ostatních.

Zasadíme-li písně Rózinek do širšího kontextu tvorby pro děti, mají blízko k laskavé a přitom chytré tvorbě Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka a tvoří protipól drsnějším písním Kašpárka v rohlíku nebo „vracejícího se Pískomila“. (Milan Tesař, rádio Proglas)

Chodí společně do ZUŠky ve Veselí nad Moravou, všechny tam ale dojíždějí z malé vesničky Kozojídky s Veselím sousedící.  Každá z nich hraje nejméně na dva nástroje, takže ke svému koncertování nepotřebují dospělé. Jenom bedňáka. Kapela hraje 3 roky, hraje na festivalech, na ulici, dětem ve školách, v kostele, všude, kde je jich třeba. Při svých produkcích uplatňují i své dovednosti herecké a řečnické – deset PIPI punčochatých Vás nepustí ke slovu. Rózinky, to je nekonečná radostnost a dychtivost dětství.

Děkujeme našim partnerům a sponzorům